حکایت ما و برقی که نیست!

قبض برقمون این ماه اومده صد و شصت هزار تومن. این قبض مال از اواسط فروردین تا اوایل خرداده. در شرایطی که ما هنوز تا الان که ٢۵ خرداده کولر هامونو روشن نکردیم. و من مدت زیادیست که پلوپز را هم حتی از آشپز خانه جمع کرده ام و چپ می روم و راست می روم هی لامپ های اضافی را خاموش می کنم.

قبض را با قبض قبلی که مال زمستان بود مقایسه می کنم. آن موقع که ما پلو را در پلو پز می پختیم و دو تا بخاری برقی هم شب ها روشن می کردیم. نصف این مقدار شده بوده! البته آن موقع یک منتی هم سرمان گذاشته بودند و یک رقمی به عنوان یارانه پرداختی توسط دولت توی آن قبض منظور شده که توی این یکی نیست.

هرچه فکر می کنم نمی فهمم کجا برق اضافه مصرف کرده ام اما به اشکال توی سیم کشی داخلی خانه شک دارم چون لامپ های آشپزخانه هم زود به زود می سوزد و ممکن است علت از اتصالی داخلی باشد. لجم  می گیرد. دلم می خواهد اعتراض کنم. اما میدانم که هیچ اعتراضی در این باب پذیرفته نیست.

حالا از اون یارو خسیسه کی بود که نوذری زمان جنگ توی صبح جمعه باشما نقششو بازی می کرد؟‌ از اونم بد تر شدم. کولر که کلن از برنامه تابستان امسال حذف شده و اوقاتی هم که برق هست ما همچنان در تاریکی بسر می بریم ببینیم قبض ماه بعد چطور خواهد آمد!

/ 0 نظر / 7 بازدید